Зовсім недавно понад 100 країн підтримали «раніше заморожену дату вступу в силу» Монреальського протоколу щодо припинення виробництва гідрофторуглеродних хладагентов.
На зустрічі в Нью-Йорку, групою країн-донорів і благодійниками було виділено 80 млн. доларів США для підтримки країн, що розвиваються, що діють в рамках 5-ї Статті Монреальського протоколу, для впровадження перспективних хладагентов і підвищення енергетичної ефективності.
Нью-Йоркська декларація Коаліції з захисту хладагентів була підписана високопоставленими урядовцями, які представляють уряди понад 100 країн. Дана декларація вимагає прийняття масштабної поетапної відмови від гідрофторуглеродних хладагентів за умовами Монреальського протоколу вже у наступному місяці в Руанді, з раніше замороженою датою вступу в силу 5-й Статті Монреальського протоколу, на додаток до первинного плану дій щодо скорочення використання гідрофторуглеродних хладагентов згідно положень Монреальського протоколу.
У число цих країн входять США, Аргентина, Чилі, Колумбія, всі 28 країн ЄС, всі 54 Африканські країни, і кілька острівних держав. Також було заявлено про підключення до цього процесу більше 500 компаній і організацій та сотні субнаціональних урядів.
Крім того, 16 країн – США, Японія, Німеччина, Франція, Великобританія, Італія, Канада, Австралія, Нідерланди, Швейцарія, Швеція, Норвегія, Данія, Фінляндія, Ірландія і Нова Зеландія пообіцяли внести в 2017 році додаткові 27 млн. дол. в багатосторонній фонд Монреальський протоколу (Montreal Protocol Multilateral Fund) для надання підтримки якнайшвидшого вступу в силу 5-ї Статті Монреальського протоколу з ранньою датою затвердження даних. Ще 53 млн. доларів США було обіцяно виділити в майбутньому групою з 19 благодійних організацій та приватних осіб.
Фінансування призначене для реалізації 5-ї Статті Монреальського протоколу і компенсації всіх початкових витрат, пов’язаних із заміною хладагентів, яка включає в себе розробку програм для відстеження та скорочення гідрофторуглеродних хладагентів і надання допомоги споживачам і підприємствам щодо отримання економічних вигод від підвищення енергоефективності при переході на нові холодоагенти.