Побутові кондиціонери на R32 готові штурмувати ринок Євросоюзу

Незважаючи на економічні та політичні проблеми, такі, наприклад, як валютно-боргова криза, попит на побутові системи кондиціонування на ринку Євросоюзу помітно пожвавився. На цю тенденцію звернули увагу учасники виставки Mostra Convegno Expocomfort (MCE), що проходила в березні 2016 року в Мілані.

Першими серед європейських країн зростання попиту відчули на собі Італія і Іспанія. За даними Митної служби КНР, обсяг китайського експорту побутових кондиціонерів в ці країни в січні – лютому 2016 року зріс порівняно з аналогічним періодом минулого року на 180 і 160% відповідно. До цього протягом трьох років і в Іспанії і в Італії продаж побутового кліматичного обладнання тільки падали.

Причина скорочення європейського ринку побутових кондиціонерів полягала не тільки в економічній скруті, але і в несприятливих погодних умовах. Можна сказати, що холодне літо 2014 року буквально заморозило європейський ринок. Однак спека, що встановилася на півдні Європи в липні 2015 року, підстьобнула азіатських, зокрема японських, виробників кліматичної техніки, для яких Європа залишається головним імпортером продукції.

За оцінкою JARN, в 2015 році загальний обсяг продаж побутових кондиціонерів в країнах ЄС зріс на 25%. Для Іспанії, Італії та Франції показники зростання склали 30, 25 і 20% відповідно. Активні продажі помітно зменшили кількість обладнання на складах, що залишалося з попереднього року, створивши умови для зростання ринку в 2016 році.

1 січня 2015 року в Європейському Союзі вступив в силу Регламент щодо газів, що містять фтор, істотно обмежив використання холодоагентів з високим потенціалом глобального потепління (ПГП). Згідно з цим документом, перевагу на ринку отримують виробники, що пропонують більш безпечну для навколишнього середовища продукцію. Цим пояснюється значний інтерес європейців до холодоагенту R32, як до альтернативи використання речовин і сумішей.

R32 має менший, ніж у R410A, потенціал глобального потепління, крім того, він забезпечує більш високу енергетичну ефективність. У 2014 році Daikin представила в Європі побутові кондиціонери на R32. У вересні 2015 компанія відкрила вільний доступ до своїх патентів, пов’язаних із діяльністю R32 в якості холодоагенту. Цей крок був покликаний стимулювати розробку кондиціонерів на R32 іншими провідними виробниками. До останнього часу єдиним кондиціонером на R32, що поставляється Daikin в Європу, залишалася флагманська серія спліт-систем UruruSarara, проте з січня 2016 року асортимент значно розширено, і зараз частка спліт-і мультиспліт-систем Daikin на R32 становить майже 70% всієї нової продукції компанії, представленої на MCE.

Інші виробники також привезли на виставку обладнання на новому холодоагенті.

Раніше Mitsubishi Electric планувала представити свої кондиціонери на R32 на ринку Великобританії в 2017 році, проте тепер продажі можуть початися на рік раніше. У вересні 2015 року компанія Panasonic вийшла з продукцією на R32 на ринок Північної Європи, і в березні 2016-го почала експансію в інші регіони. Toshiba, які раніше не заявляла про свій намір продавати кондиціонери на R32 в Європі, вловила тенденцію і привезла на MCE побутові спліт-системи Mirai, що працюють на новому холодоагенті. Планує використовувати R32 у флагманських продуктах, призначених для європейського ринку, і компанія Fujitsu General.

Китайські компанії також включилися в гонку. Раніше про намір почати в 2016 році поставки в Європу мультиспліт-систем на R32 оголосила Haier. На MCE компанія представила модель серії Super Match, яка використовує новий холодоагент. Midea вже виробляє кондиціонери на R32 для Європи (мова в основному йде про OEM-продукції). Hisense і Aux слідують Midea, в той час як Gree демонструє свої кондиціонери, які використовують R32, на всіх провідних кліматичних виставках. Компанія вже приступила до постачань такої продукції в Австралію.

А ось корейські компанії поки не поспішають подавати на ринку побутові системи кондиціонування на R32.

Немає ніяких сумнівів, що завдяки активній кампанії просування, що проводиться основними виробниками систем кондиціонування, з одного боку, і посилення європейських екологічних норм – з іншого, частка кондиціонерів на R32 на європейському ринку буде тільки рости.

© «Мир Климата»