ENVI планує заборонити експорт продукції

Екологічний Комітет Європейського Парламенту ENVI планує заборонити експорт холодильного обладнання, теплових насосів та кондиціонерів повітря, заправлених гідрофторвуглецевими холодильними агентами, відповідно до перегляду Директиви щодо поводження з F газами.

Поправки Екологічного Комітету до Директиви щодо пофлюорованих (F) газів, які отримали позитивне голосування минулого тижня, включали заборону на продукцію, обладнання та компоненти, що підлягають забороні в Додатку IV пропозицій Європейської Комісії. До них належать певні спліт-системи кондиціонерів повітря та теплових насосів, стаціонарні холодильники та морозильні камери, транспортне холодильне обладнання та чиллери. Згадані заборони у випадку з кондиціонерами та тепловими насосами, почнуть діяти з 2026 року.

Поправка пояснює, що в рамках глобальних зусиль Європейської Унії щодо пом’якшення кліматичних змін, заборона продукції та обладнання, викладеного в Додатку IV, має застосовуватися як до розміщення на європейському ринку, так і до експорту з Європейської Унії до третіх країн.

“Оскільки треті країни, особливо країни, що розвиваються, можуть не мати жорстких зобов’язань щодо утилізації флюоровмісних парникових газів або відповідної інфраструктури для обробки цих газів в кінці експлуатаційного терміну, експорт до третіх країн продукції та обладнання, що містять гідрофторвуглецеві холодильні агенти, може призвести до викиду парникових газів в атмосферу”, – пояснюється в поправці ENVI.