Згідно з прогнозами, обсяг глобального ринку систем опалення, вентиляції та кондиціонування повітря (HVAC) до 2023 року перевищить 250 млрд доларів. Кліматичний ринок, як і всі інші, готується до впровадження інновацій. Які ж тенденції визначають поточний стан галузі та її перспективи на найближче майбутнє?
Європейський ринок систем кондиціонування продуктивністю до 50 кВт у 2019 році продовжував зростати. Всього в Європі було продано близько 11,9 мільйона одиниць подібного обладнання на суму 13,7 млрд євро. Очікується, що загальносвітове підвищення середньорічної температури призведе до подальшого зростання попиту на системи кондиціонування повітря. При цьому зростаюча стурбованість з приводу зміни клімату підштовхує світовий ринок до переходу на холодоагенти зі зниженим потенціалом глобального потепління (ПГП), в тому числі на природні холодоагенти. Основним холодоагентом, використовуваним в більшості кондиціонерів в Європі, залишається R410A. Проте R32 швидко набирає популярність. У 2019 цей холодоагент використовували приблизно 37% всіх спліт-систем. Очікується, що їх частка перевищить 80% до 2023 року. Оскільки кількість споживачів електроенергії у світі неухильно зростає, проблема скорочення парникових викидів стає все більш гострою. Один зі шляхів вирішення – перехід до альтернативних джерел енергії. Ринковий попит, державне регулювання і технологічні інновації будуть рушійною силою цієї трансформації.
Галузеві рішення HVAC стають не тільки адаптованими до потреб користувачів, але також і екологічно чистими. Інтелектуальні системи кондиціонування, економічне опалення або використання поновлюваних джерел енергії вже є стандартом. Проте процес автоматизації та віддаленого управління вважається найбільш інноваційним напрямом. Одним з найбільш швидко напрямків в індустрії опалення, вентиляції та кондиціонування повітря є оснащення обладнання інтелектуальними функціями, що підвищують зручність і точність управління мікрокліматом в приміщенні.
Інтелектуальні пристрої не просто підтримують відповідні параметри повітря, але також автоматично піклуються про його якість, налаштовують потужність відповідно до поточних потреб і надають інформацію про споживання енергії. Крім того, сучасні блоки дають можливість приєднатися до інтегрованої системи управління всіма установками, розташованими в будівлі, – BMS (Building Management System). Перспективи застосування таких систем, що дозволяють за допомогою однієї панелі управління контролювати освітлення, вентиляцію та кондиціювання, протипожежний захист та охоронну сигналізацію, перебуваючи далеко від робочого місця, дуже широкі.