Європейський ринок теплових насосів у 2015 році

У 2015 році європейський ринок теплових насосів зріс на 10% (в результаті чого, протягом року було продано 880 179 блоків), що посприяло економії 24 млн. тонн викидів CO2 в атмосферу і створенню 47 103 робочих місць на повний робочий день.

За інформацією Європейської асоціації теплових насосів (EHPA), це зростання в основному обумовлено великим сегментом повітряних теплових насосів, технологією використання оновлюваних джерел енергії, яка набирає все більшої популярності згідно з європейськими та національними статистичними даними.

Географічно, зростання загальноєвропейського ринку головним чином пов’язане зі збільшенням продаж у країнах Середземномор’я, таких як Іспанія (+ 15%), Італія (+ 20%) і Франція (+ 8%).

Асоціація EHPA оцінює потенціал загальноєвропейського ринку таким чином, що якщо б він досяг такого ж рівня зрілості, як в Швеції, то європейський парк теплових насосів реально міг би вирости до 60 мільйонів блоків, що на сьогодні є достатнім для заміни імпортованого російського газу, необхідного для опалення.