Європейські країни відмовляються від систем опалення на викопному паливі

Європейська асоціація теплових насосів (EHPA) повідомила, що все більше європейських країн забороняють системи опалення, що працюють на викопному паливі.

1. Австрія: З 2020 року заборонено встановлення мазутних/вугільних котлів в нових будинках. Плани щодо заборони мазутних і газових обігрівачів з 2023 року в нових будинках і щодо заборони мазутних/вугільних котлів у існуючих будинках.

2. Бельгія: Регіональна заборона у Фландрії на встановлення мазутних котлів у нових і реконструйованих будівлях з 2022 р. Заборона на підключення газу для великих нових будівельних проектів у Фландрії з 2021 р. та заборона на підключення газу для всіх нових будівель у Фландрії з 2025 р. Для Валлонії – заборон не оголошено.

3. Данія: Забов’язання щодо використання відновлюваних джерел опалення та інших відповідно до правил обмеження

4. Франція: З 1 липня 2022 року мазутні котли заборонені в усіх будівлях. З 2023 року заборона газових котлів у новобудовах.

5. Німеччина: Заборона на встановлення монопаливних котлів з 2026 року (в нових та існуючих будівлях) та забов’язання щодо регіонального використання опалення на базі  відновлюваних джерел енергії. З 2024 року частка відновлюваних джерел енергії в опаленні нових і існуючих будинків повинна становить 65%, що означає реальну заборону на автономні котли на викопному паливі.

6. Ірландія: Мазутні та газові котли заборонено встановлювати як у нових, так і в існуючих будинках. Заборона поширюватиметься на новобудови з 2023 року та на установки в існуючих будинках, можливо, з 2025 року.

7. Італія: Частка відновлюваних джерел енергії в нових будівлях 60% з 1 червня 2022 року.

8. Нідерланди: Заборона на підключення до газової мережі для нових будівель з 2018 року. З 2026 року гібридні теплові насоси стануть обов’язковим мінімальним стандартом.

9. Норвегія: Заборона на використання мазуту і газу для опалення нових і існуючих будинків.

10. Словаччина: Плани щодо заборони продажу та встановлення нових паливних та мазутних котлів до 2023 року.

11. Сполучене Королівство: Заборона на газові та мазутні котли в нових будівлях з 2025 року. У Шотландії заборона на будівництво нових будівель відбудеться в 2024 році, а існуючі зобов’язання щодо законодавства, що забороняє системи опалення на викопному паливі в існуючих будівлях у різні моменти, вступає в силу з 2025 року.