Китай встав на шлях вдосконалення виробництва

На Національної конференції з фінансових питань в Китаї, яка пройшла на минулому тижні, були оприлюднені плани реформ для підняття економіки країни на новий рівень.

Колись відомий як «фабрика світу» з виробництва дешевих товарів, Китай неухильно переходить на стадію модернізації виробництва. Через два роки після того, як була прийнята стратегія «Зроблено в Китаї 2025», масові інновації і розумне виробництво дають перші результати. Ця стратегія була вперше представлена в 2015 році, щоб переорієнтувати промисловий сектор на більш «розумне», екологічне виробництво.

На думку заступника міністра промисловості і інформаційних технологій Сіна Гуобіна, тенденцію до відтоку капіталу з реального сектора слід розглядати як попереджувальний знак про те, що продукти з написом «Made in China» потребують змін і модернізації. Заступник міністра також зазначив, що такий тиск підштовхує китайські підприємства шукати інновації в високотехнологічних, розумних і екологічно чистих виробництвах.

Дун Мінчжу, голова ради директорів провідного виробника техніки в Китаї Gree Electric Appliances, заявила, що з поступовим зміцненням економіки Китаю «зима» для китайських виробників вже проходить. «Замість того щоб зробити перерву, ми накопичили сили і створили всі умови для сильного ривка вперед», – підкреслила вона в інтерв’ю інформаційному агентству «Сіньхуа».

У першому кварталі цього року Gree Electric Appliances повідомила про зростання прибутку за рік на 27,6%; в 2016 році цей показник склав 23,05%. Пані Дун пояснила сильне підвищення прибутку технологічним проривом, який перетворив китайських виробників з компаній, що настають за трендами, в компанії, що створюють тренди. У центрі досліджень і розробок GREE зараз працює майже 10 000 співробітників.

З моменту запуску стратегії «Зроблено в Китаї 2025» в області інтелектуального виробництва середня продуктивність зросла на 38% для перших 109 пілотних проектів, а операційні витрати знизилися на 21%, – свідчать дані Міністерства промисловості і информтехнологий. Різні урядові та галузеві фонди будуть стимулювати впровадження інновацій і розвиток підприємництва та залучати більший соціальний капітал для підтримки передових виробництв.