Китайський кондиціонерний ринок у 2021 році

Вся економіка Китаю зазнала помітного уповільнення, під впливом пандемії COVID-19. Галузь кондиціювання повітря відчутно постраждала в першому кварталі, та ринок почав поступово відновлюватися у другому кварталі, і ознаки відновлення у другому півріччі все ще є перспективними. Загалом, на китайський кліматичний ринок очікує зниження цього року. BSRIA прогнозує, що обсяги продажів автономних систем кондиціювання повітря, наприклад кліматичні рішення типу спліт, руфтопи та VRF, в порівнянні з попереднім роком знизяться приблизно на 11%, а сегмент комерційних кондиціонерів зазнає річного спаду орієнтовно на 5%.

З початку пандемії Covid-19 рівень обізнаності споживачів щодо стану власного здоров’я значно підвищився, та популярність здорового кондиціювання повітря з такими функціями, як очищення свіжого повітря, самоочищення, видалення пилу, значно зросла на внутрішньому кондиціонерному ринку. За прогнозами, у 2021 році ринок Китаю стане відновлюватися. Нові стандарти енергоефективності, офіційно впроваджені 1 липня 2020 року, вважаються одними з ключових факторів, що продовжуватимуть стимулювання ринку побутового кондиціювання повітря.

Щодо комерційного сегмента кондиціонерів, де розважальний та готельний бізнеси зазнали найбільшого негативного впливу на початку 2020 року, у другому ж кварталі спостерігалася зворотна тенденція, будівництво масштабних проєктів було відновлено. Очікується, що комерційний кондиціонерний сегмент, матиме більш динамічне зростання, ніж побутовий, за умови державної підтримки.