Британська Асоціація Маркетингових Досліджень та Інформації в Галузі Будівництва (BSRIA) оприлюднила щопіврічне оновлення ринкових тенденцій.
Глобальний ринок кондиціонерів повітря останні 18 місяців працює в складних ринкових умовах, пов’язаних з пандемією Covid-19. Локдауни в різних частинах світу, затримки відвантаження, дефіцит та зростання цін на сировину та, і це лише деякі з них.
У Китаї багато дилерських підприємств накопичили солідні запаси до підвищення цін, але з іншого боку, обмежувальні заходи уряду проти пандемії звузили комерційну діяльність. Ринкові показники по комерційним кондиціонерам першої половини 2021 року, залишалися млявими. В Австралії наприклад, кліматичний ринок зафіксував приріст у першій половині року. Підвищення енергоефективності заплановано на січень 2022 року, але досі невідомо, чи будуть ці заходи відкладені з метою надання місцевим виробникам ще деякого часу для адаптації. Існують певні затримки у багатьох поточних проєктах, що частково стримували ринок чиллерів.
У Європі співробітники компаній продовжували працювати вдома в першій половині року, тоді як настінні одиночні спліт системи у житловому секторі зафіксували позитивні темпи продажу. Німеччина та Франція зареєстрували двозначне зростання на ринку сплітів. В Італії ринок чиллерів демонструє відчутні ознаки відновлення, а у Туреччині різке падіння в галузі нового будівництва вплинуло на ринок центральних установок.
Саудівська Аравія впровадила найсуворіші стандарти енергозбереження на Близькому Сході. Очікується, що підвищення енергоефективності продовжить боротьбу з надзвичайно швидко зростаючим попитом на електроенергію. В ОАЕ вартість сировини, митних зборів та транспортних витрат значно зросли, що призвело до зростання цін приблизно на 5-10% на всю кондиціонерну продукцію.
У Сполучених Штатах сплеск попиту на спліт системи зустрівся з обмеженою пропозицією. Глобальний дефіцит чіпів та напівпровідників, а також подовження часу виконання замовлення на більшість компонентів, створили вузькі місця у ланцюжку поставок. У Мексиці, основне зростання ринку чиллерів припало на системи середніх типорозмірів та на сегмент повітряного охолодження. У Бразилії, попри економічну та пандемічну кризу, вентиляцію та кондиціонування повітря вдалося утримати на плаву. На сьогодні, в сегменті mini-VRF, перевага віддається модульним системам, тоді як усі виробники холодильних машин очікують стійкого та прибуткового зростання продажів.
Проте, 2021 рік став роком відновлення та зростання, оскільки підприємства почали адаптуватися до постійно мінливих обставин. Ринок настінних спліт систем скористався високими температурами в деяких регіонах та інвестиціями у житлові будинки, оскільки люди продовжують працювати повністю або частково вдома. Реалізація проєктів центрів обробки даних також залишається на високому рівні, тоді як туризм та інвестиції в публічний сектор поволі відновлюються.