Китайський ринок кондиціонерів та наслідки пандемії

Китай одним з першим відчув негативний вплив пандемії COVID-19 на власний ринок кондиціонерів повітря. Однак з другого кварталу 2020 року, завдяки комплексним заходам, такими як боротьба з епідемією, стимулювання споживання та будівництво інфраструктури, ринок почав відновлюватися. Завдяки ефективному пандемічному контролю, економіка Китаю швидко відскочила у 2020 році попри складний рік.

Ринок нерухомості швидко відновився, навіть з урахуванням продовження політики обмеження цін та купівлі-продажу у 2020 році. Національні інвестиції у розвиток нерухомості та вартість комерційної нерухомості зросли, хоча й на помірному рівні у порівнянні з 2019 роком.

Вплив пандемії COVID-19 спричинив падіння загального кондиціонерного ринку у 2020 році, обсяг ринку автономних кондиціонерів помітно зменшився, так саме як і комерційних автономних систем. Сегменти систем спліт, автономних кондиціонерів, мультиспліт, полупромислових кондиціонерів, холодильних машин, або чиллерів, просіли, тоді як лише ринку систем VRF вдалося зберегти помірне зростання.

Китайський ринок систем VRF – помірне зростання

Зростання ринку VRF відбувається переважно завдяки системам maxi-VRF. Хоча ринок систем maxi-VRF різко впав у першому кварталі 2020 року через затримки з реалізацією проєктів, продажі почали активно відновлюватись у другому кварталі, зумовлені в основному попитом на модернізацію обладнання та урядовими інфраструктурними проєктами, що призвело до загального підвищення показників за рік.

Стійкість китайського ринку чиллерів

Ринок чиллерів не впав суттєво у 2020 році, оскільки масштабні та довготермінові проєкти, як вже було зазначено, мали обмежений вплив. Ринок відновився завдяки відновленню контролю над пандемією, і уряд Китаю сформулював новий план розвитку на 2021 рік з вельми консервативними прогнозами – зростання ВВП за весь рік перевищить 6%.

 Очікується, що ринок кондиціонування повітря Китаю продовжуватиме зріст у 2021 році відповідно до зростання споживчого попиту та запланованих державних інфраструктурних проєктів, тоді як пандемія спричинила значне підвищення уваги до нових технологічних рішень в кліматичній галузі.