У новій доповіді дослідницької фірми Technavio аналізуються найбільш важливі тенденції, які будуть впливати на розвиток світової енергоефективного будівельного ринку в період з 2016 року по 2020 рік.
Трьома основними тенденціями на ринку, згідно з дослідженнями аналітиків Technavio, є:
- Збільшення урядових ініціатив та інвестицій.
- Зростання цін на енергоносії.
- Бажання знизити викиди парникових газів.
ЗБІЛЬШЕННЯ УРЯДОВИХ ІНІЦІАТИВ ТА ІНВЕСТИЦІЙ
Уряди різних країн у всьому світі прагнуть до реалізації ініціатив з підтримки розробок енергоефективних будівель. Деякі заходи економічного характеру були введені для реалізації проектів будівель з нульовим рівнем енергоспоживання (zero-energy buildings). Наприклад, Великобританія запровадила політику нульового рівня викиду вуглецю (a zero carbon policy) і прийняла зобов’язання щодо забезпечення нульових викидів вуглецю в будинках починаючи з 2016 року.
Компанія Barratt є однією з провідних будівельних компаній, яка побудувала 195 будинків, що відповідають вимогам політики нульових викидів вуглецю, на ділянці лікарні близько Брістоля в 2009 році. Прогнозований ефект від експлуатації цих будинків, як очікується, призведе до скорочення викидів CO2 на рівні близько 17 мільйонів тонн. Комітет з питань зміни клімату (Committee on Climate Change – CCC) оцінює істотне скорочення викидів CO2 до 2020 року, завдяки внеску британських будинків. У 2009 році уряд Великобританії також інвестував $ 3,2 млн. з метою сприяння науковим дослідженням і розробкам енергоефективних будівель. Проводяться дослідні роботи в області нових технологій і матеріалів для надання даних для майбутніх стандартів і способів, що забезпечують зниження витрат на електроенергію. З метою стимулювання впровадження політики нульового рівня викиду вуглецю, для таких будинків в 2006 році був скасований гербовий збір земельного податку.
ЗРОСТАННЯ ЦІН НА ЕНЕРГОНОСІЇ
Підвищення попиту на енергію в житлових і комерційних будівлях призвело до значного збільшення витрат енергії в останні роки. Це призвело, відповідно, до зростання попиту на енергоефективні будівлі в усьому світі. Мета при проектуванні таких будівель полягає в підвищенні ефективності роботи і скорочення рівня загальних енерговитрат. Крім того, вони також покликані допомогти в збереженні викопних видів палива, тим самим забезпечуючи загальне зниження рівня впливу на навколишнє середовище.
ПОТРЕБА В ЗНИЖЕННЯ РІВНЯ ВИКИДІВ ПАРНИКОВИХ ГАЗІВ
Експлуатація житлових і комерційних будівель, опалення, охолодження та освітлення сприяє збільшенню викиду СО2 в навколишнє середовище. На відміну від звичайних будинків, енергоефективні будівлі допоможуть скоротити викиди парникових газів. Таким чином, вони можуть забезпечити суттєву екологічну вигоду.
З розширенням використання овлюваних джерел енергії та енергоефективних продуктів прогнозується зниження енергетичного навантаження будівлі, а також рівнів викидів парникових газів. Очікується, що це допоможе збільшити попит на енергоефективні будівлі.