Продажі теплових насосів у Німеччині зросли на 53%

НІМЕЧЧИНА: Згідно з останніми галузевими показниками, продажі теплових насосів в країні зросли минулого року на 53% до позначки 236 000 систем.

Якщо подібне зростання підтримуватиметься, ціль німецького уряду в 500 000 систем у 2024 році може бути досягнута. Для цього Німецька Асоціація Теплових Насосів BWP закликає до швидкого та послідовного впровадження оголошеної поправки до Федерального Закону про енергетику будівель, а також до подальших заходів щодо зниження цін на електроенергію. Наголошується, що зростання ринку також має підтримуватися інструментами промислової політики.

“Ринок наразі в самому розпалі, люди, вочевидь, зрозуміли, що тепловий насос є найкращою альтернативою опаленню на викопному паливі”, коментує Paul Waning, голова Німецької Асоціації Теплових Насосів BWP.

“Незважаючи на виклики з персоналом і вузькі місця у постачанні продукції, галузь довела, що може реагувати на значне зростання попиту за допомогою розумного визначення пріоритетів та інноваційних рішень”.

Однак подібне зростання в наступні роки в основному залежить від споживчого попиту та майбутніх дій уряду.

Асоціація BWP закликала уряд Німеччини якнайшвидше представити пропоновану поправку до Закону про енергетику будівель і, зокрема, положення про те, що з наступного року кожна нова система опалення повинна використовувати принаймні 65% відновлюваної енергії. BWP впевнена, що тепловий насос стане стандартним рішенням для задоволення цієї вимоги.

Теплові насоси типу повітря-вода продовжують домінувати на німецькому ринку. З 236 000 теплових насосів для опалення 205 000 систем є тепловими насосами типу повітря-вода, що на 61% більше, ніж у попередньому році. З них близько 104 000 є моноблоками (зростання на 68%) і 65 000 – спліт-системами (зростання на 49%). Теплові насоси гліколь-вода зросли на 15%, у 2022 році було продано 31 000 геотермальних систем. Кількість теплових насосів для підготовки побутової гарячої води, спеціально розроблених для нагріву гігієнічно чистої води, також значно зросла за останній рік – більш ніж на 90% до позначки 45 500 систем.