Країни Північної Європи не готові до підвищення глобальної температури

Згідно з даними нового звіту, Швеція, Велика Британія та Норвегія зазнають найзначнішого відносного збільшення кількості днів, що вимагають втручання охолодження, якщо світове потепління перевищить 1,5ºC.

У доповіді дослідників з Оксфордської Програми Мартіна про Майбутнє Охолодження передбачається вплив підвищення температури на вимоги кліматичної адаптації для охолодження в кожній країні, якщо кліматичні цілі не будуть виконані.

У Швеції та Великій Британії кількість днів з відчутно високою температурою збільшиться на 30%, а в Норвегії – на 28%. Дослідники підкреслюють, що це консервативна оцінка і не враховує екстремальні явища, такі як спекотні хвилі, які доповнюють середнє температурне підвищення.

Очікується, що 8 з 10 країн з найбільшим відносним збільшенням відчутно спекотних днів будуть у Північній Європі, а завершують список Канада та Нова Зеландія.

Дослідники вважають, що ці країни ‘небезпечно недостатньо підготовлені’ до цих змін. “Наразі, наприклад, стале охолодження майже не згадується в британській стратегії вуглецевої нейтральності”, зазначає співавтор Dr. Radhika Khosla, доцент Школи Підприємництва та Навколишнього Середовища Сміта та керівник Оксфордської Програми Мартіна щодо Майбутнього Охолодження.

“Якщо ми адаптуємо забудоване середовище, в якому ми живемо, нам не потрібно буде посилювати кондиціювання повітря. Але зараз у таких країнах, як Велика Британія, наші будівлі діють як теплиці – немає зовнішнього захисту від сонця в будівлях, вікна зачинені, немає природної вентиляції та стельових вентиляторів. Наші будівлі підготовлені виключно до холодної пори року”, наголошує співавтор Dr. Jesus Lizana.

Співавтор Dr. Nicole Miranda додає: “Країни Північної Європи потребуватимуть широкомасштабної адаптації до термостійкості швидше, ніж інші країни. Велика Британія зазнала величезних руйнувань підчас рекордної спеки 2022 року. Екстремальна спека може призвести до зневоднення, теплового виснаження та навіть смерті, особливо у вразливих груп населення. Для здоров’я та економіки ми маємо підготуватися до нових спекотних часів”.