Згідно з останніми даними статистичної організації Європейської Комісії Eurostat, викиди парникових газів в країнах Європейської Унії зменшилися на 4% у четвертому кварталі 2022 року у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року.
Зниження до позначки 938 млн тон в еквіваленті CO2 відбулося незважаючи на зростання ВВП Європейської Унії на 1,5% за четвертий квартал. Також, позитивним є й те, що у порівнянні з передпандемічним четвертим кварталом 2019 року викиди парникових газів в економіці країн Європейської Унії зменшилися на 6%.
Секторами економіки, відповідальними за найбільший обсяг викидів парникових газів у четвертому кварталі 2022 року стали виробництво та домогосподарства (21% кожний), електроенергетика і газопостачання (20%), сільське господарство (13%), а також транспорт і зберігання (11%).
Статистичні дані свідчать, що у порівнянні з четвертим кварталом 2021 року, викиди зменшилися в шести з дев’яти секторів економіки, коливаючись у межах від -0,3% у секторах водопостачання, водовідведення, управління відходами та будівництва до -9,7% в галузі постачання електроенергії, газу, пари та кондиціонування повітря. Єдиними трьома секторами, в яких викиди зросли, стали транспорт і зберігання (+7,0%), послуги (окрім транспорту та зберігання) (+1,6%) та видобувна промисловість і розробка кар’єрів (+1,0%).
Викиди в четвертому кварталі 2022 року знизилися майже в усіх країнах Європейської Унії порівняно з тим самим кварталом 2021 року, за винятком Ірландії (+12,3%), Латвії (+6,8%), Мальти (+6,4%) і Данії (+1,9%). Серед країн, що скоротили викиди парникових газів, найбільше скорочення зафіксовано в Словенії (-15,9%), Нідерландах (-9,9%) і Словаччині (‑6,9%).
З 23 країн Європейської Унії, де спостерігалося зниження викидів, лише п’ять зафіксували зниження свого ВВП (Естонія, Люксембург, Литва, Фінляндія та Швеція), тобто більшості вдалося зменшити викиди за умов збільшення ВВП.