У Британії користувачі повертаються до застосування теплових насосів у старих будинках

Згідно з новим опитуванням, користувачі, що встановили теплові насоси в старих будинках, з такою ж імовірністю будуть задоволені своїм опаленням, як і ті, хто мешкає в нових домівках.

Опитування, проведене на замовлення благодійної організації Nesta, показало, що серед людей, які встановили тепловий насос підчас проживання у своєму існуючому будинку, 81% задоволені тепловими насосами так само або більше, ніж їхньою попередньою системою опалення.

Схожий показник, 83%, у власників теплових насосів, що мешкають у вікторіанській нерухомості або навіть старіше. Схожість між типами нерухомості та віком свідчить про ймовірну ефективність теплових насосів для різних типів житлової нерухомості в Британії. Дане опитування було проведено в грудні 2022 року серед більш ніж 2500 власників побутових теплових насосів і понад 1000 власників побутових газових котлів в Шотландії, Англії та Уельсі.

Трохи більше половини користувачів, у яких був встановлений тепловий насос, провели модернізацію будівельних матеріалів, наприклад утеплення горища, утеплення стін і подвійне або потрійне скління. Також було виявлено, що хоча деякі люди користуються можливістю утеплити свої будинки, одночасно встановлюючи тепловий насос, це не є універсальним. Йшлося про високе задоволення тепловими насосами, що було дуже схоже на рівень задоволення, повідомлене користувачами газових котлів.

Також відомо, що власники теплових насосів особливо ймовірно віддадуть перевагу своїм тепловим насосам, якщо вони раніше використовували електричне опалення, котли на рідинному паливі або зрідженому газі – понад 80% задоволені або більше задоволені своїми тепловими насосами – але навіть серед тих, хто переходить з газових котлів, 75% так само або більше задоволені своїм тепловим насосом. Споживання енергії розглядалося як перевага, причому користувачі теплових насосів скоріше задоволені поточними витратами, ніж ті, хто використовує газові котли.

Проблемною сферою виявилося управління. Тоді як користувачі теплових насосів повідомили про загальний високий рівень задоволення, вони були менш задоволені простотою використання та керування порівняно з користувачами газових котлів: 74% вельми або дуже задоволені порівняно з 88% користувачів газових котлів.

Опитування показало, що користувачі, які переїжджають в будинки з уже встановленими тепловими насосами — мали б користь від додаткової інформації про те, як використовувати їхні системи, оскільки багато хто з них дуже мало знали про теплові насоси до того, як переїхали в нову нерухомість.

Коментуючи результати опитування, директор організації Nesta, Madeleine Gabriel, зазначила: “Настав час відкинути застарілі стереотипи про те, що старі будинки не підходять для теплових насосів”. “Це перший раз, коли ми змогли отримати більш повну картину досвіду людей, які підтримують тепло у своїх домівках за допомогою теплових насосів, і високий рівень задоволеності надихає”. Nesta закликає уряд Великої Британії зменшити витрати на теплові насоси, виділивши додаткове фінансування для Схеми Модернізації Бойлерів з метою підтримки її продовження до 2028 року, вивчивши варіанти недорогого фінансування за підтримки уряду та знизивши ціну на електроенергію порівняно з газом. Організація також наполягає на співпраці уряду з промисловістю для пошуку способів скорочення часу і перебоїв, пов’язаних з установкою обладнання, а також забезпечення легкої доступності чіткої і неупередженої інформації про теплові насоси з метою полегшення споживачам використання свого теплового насосу після придбання.