Закон України про віднесення теплових насосів до альтернативної енергетики

Закон України про віднесення теплових насосів до обладнання, яке використовує відновлювані джерела енергії, підписаний президентом України Петром Порошенко 8 грудня і вже вступив в силу.

Про це повідомив глава Держенергоефективності Сергій Савчук, передає БізнесЦензор з посиланням на прес-службу відомства.

“Цим законом ми адаптуємо українське законодавство до європейського в сфері відновлюваної енергетики. Зокрема, наводимо у відповідність до Директиви №2009 / 28 / ЄС визначення” альтернативні джерела енергії “. Так, перелік поновлюваних джерел енергії поповнюється такими видами енергії, як аеротермальна і гідротермальна”, – пояснив Савчук.

Зокрема, законом визначено, що отримана за допомогою теплових насосів аеротермальна, гідротермальна або геотермальна теплова енергія вважається видобутої з відновлюваних джерел енергії.

При цьому кінцевий вихід енергії повинен значно перевищувати первинне споживання енергії, необхідної для приведення в дію теплових насосів.

Обчислення енергії, виробленої тепловими насосами, буде здійснювантись за спеціальною методикою, розробленою відповідно до вимог Директиви №2009 / 28 / ЄС, і включатися в загальний обсяг енергії з поновлюваних джерел при формуванні звіту для Енергетичного Співтовариства про досягнення в цій сфері.

Як повідомлялося, Верховна Рада 11 листопада внесла зміни в закон “Про альтернативні джерела енергії”, що відносить теплові насоси до обладнання, яке використовує відновлювані джерела енергії.