Gree Electric встає на новий шлях розвитку

Gree Group продала 15-процентну частку дочірньої компанії Gree Electric Appliances, сприяючи зростанню її конкурентоспроможності на ринку, підвищенню ефективності виробництва та швидкої диверсифікації асортименту товарів.

Gree Group є державним підприємством, контрольованим Комісією з нагляду і управлінню активами місцевого уряду Чжухая (Китай). У зв’язку з цим аналітики стверджують, що продаж акцій Gree Electric – частина державного плану по скороченню держвласності в таких висококонкурентних галузях, як побутова техніка.

Після закінчення торгів представник Gree Electric заявив, що фонд прямих інвестицій Zhuhai Mingjun Investment Partnership, підтримуваний Hillhouse Capital, виграв тендер на придбання 15-процентної частки у Gree Group. Сума операції оцінюється в 41,66 млрд юанів (5,9 млрд доларів).

Після продажу 15% акцій Gree Group зберегла лише 3,2 відсотка і більше не буде контролюючим акціонером Gree Electric. Мадам Дун Мінчжу, голова ради директорів і президент Gree Electric Appliances, володіє 0,74% акцій компанії і вважається сьомим за величиною акціонером компанії. Найбільшим акціонером при цьому стане Hillhouse Capital, яка вже має 0,72% акцій компанії.

Компанія Hillhouse Capital відома своїми інвестиціями в провідні китайські технологічні компанії, такі як Tencent, Baidu, Didi Chuxing і Meituan-Dianping.

«Зміна контролюючих акціонерів в Gree Electric допоможе оптимізувати структуру управління компанії і диверсифікувати бізнес», – сказав Лю Бухен, незалежний дослідник в області побутової техніки.

«Зміна власника Gree Electric має велике значення, оскільки компанія стикається з жорсткою конкуренцією в секторі побутової техніки. Реформа змішаного володіння допоможе Gree Electric підвищити свою конкурентоспроможність і прискорити інтернаціоналізацію китайської обробній промисловості », – пояснив представнику преси Лі Джин, провідний фахівець Китайського дослідницького інституту підприємництва в Пекіні.

Gree Electric нарощує зусилля в області інтелектуального виробництва, створюючи автономні заводи і використовуючи промислових роботів в виробничих циклах в рамках Національної програми модернізації обробної промисловості Китаю.

Компанія також працює над розширенням асортименту товарів в рамках одного підприємства. Крім побутової техніки, Gree Electric займається виробництвом мобільних телефонів, автомобілів і мікрочіпів для електронних пристроїв. Проте, продажу кондиціонерів і раніше становлять понад 80 відсотків від загального річного доходу компанії.

За рік виручка Gree Electric збільшилася на 33,33% і досягла 200 мільярдів юанів в минулому році.