Історія Gree

Розвиток GREE починається з 1991 року, коли на півдні Китаю (місто Чжухай) два підприємства Guanxiong Plastic Company та Haili Air Conditioner Factory об’єдналися в корпорацію Gree Air Conditioner Factory. Становлення корпорації починалося з відкриття одного заводу, який виробляв віконні кондиціонери для внутрішнього ринку. Спочатку в компанії працювало 200 чоловік, а річний випуск продукції не перевищував 20 тис. одиниць.

У 1994 році, в найкритичніший для компанії момент, коли виникла загроза масового звільнення кадрів, генеральним менеджером зі збуту призначається пані Дун Мінчжу. В цьому ж році назва змінилася на Gree Electric Appliances. Inc, також був створений власний бренд «GREE» та логотип.

Дун Мінчжу працювала в корпорації з момента її заснування, починаючи з посади менеджера з продажу. Сьогодні, завдяки успішному управлінню GREE, вона стала однією з 100 найвпливовіших жінок світу за рейтингом Forbes.

У 1995 році, після того як структура компанії була реформована, корпорація стала лідером в Китаї за обсягом виробництва і продажу. Уже в наступному році корпорація GREE була зареєстрована на національній фондовій біржі.

1999 рік – в Римі отримана нагорода «Бренд року».

У 2001 році генеральним директором призначається пані Мінчжу. В цей же час відкривається завод GREE в Південній Америці (Бразилія).

У 2005 році компанія GREE заявила про себе на світовому ринку кліматичної техніки:

  • Старт виробництва цифрового (перший в світі!) низькотемпературного теплового насосу для VRF-систем.
  • Корпорація GREE визнана лідером №1 з випуску побутових неінверторних систем кондиціонування у світі, виробництво понад  10 млн. одиниць спліт-систем.
  • Вперше в світі GREE запропонувала 6-річну гарантію. Такий значний гарантійний термін на той час не пропонувала жодна компанія.
  • Отримано вищу премію «Platinum Award» на конкурсі Quality Summit в Нью-Йорку.
  • Під час глобальної економічної кризи 2008 року свої позиції GREE не втратила, а навпаки, збільшила продажі на 46%.

У 2009 році починається співпраця з Daikin Industries. У Китаї, в місті Чжухай, засновуються два підприємства із спільними інвестиціями, контрольний пакет акцій належить GREE. Тут починають виробляти основні компоненти і плати для інверторних спліт-систем і прес-форми інверторних спліт-систем.

В цей же час на заводі китайської корпорації починається збірка побутових інверторних спліт-систем Daikin для внутрішнього ринку Японії.

З настанням 2011 року інженери GREE вперше запропонували синхронний відцентровий чилер з мотором на постійних магнітах, здатний економити 40% електроенергії в порівнянні з класичним відцентровим чилером. Відкривається виробнича лінія з виготовлення обладнання на пропані (холодоагенті R290).

У 2012 році пані Мінчжу стала президентом компанії. У цей період був запатентований побутовий інвертор з технологією G10, здатний працювати при частоті 1 Гц без вібрації. Продукція GREE виходить на ринок США, починається будівництво американського заводу.

2014 рік позначився патентуванням більше 4100 винаходів, запуском інтернет-магазину і винаходом магнітної підвіски інвертора відцентрового чилера, що забезпечує безшумну і найбільш економічну роботу компресора центрального кондиціонера.

У 2015 році був розроблений власний інверторний відцентровий чилер для атомних електростанцій з потужністю охолодження в кілька мегакіловатт. Компанія GREE займає 385 місце в списку Forbes і 1 місце в індустрії побутової техніки.

У наші дні GREE – це найбільший виробник кондиціонерів в Китаї та один з найбільших світових виробників. У своєму арсеналі GREE має 13 визнаних революційними та зазначених преміями технологічних розробок, більше 30 тис. патентів і власні дослідницькі лабораторії. Щорічно на заводах GREE випускається близько 5,5 млн. промислових моделей і понад 60 млн. побутових кондиціонерів для 160 країн.